X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
زندگی اون بازی نیست که تاس خوب بیاری سعی کن تاس بد و خوب بازی کنی
یکشنبه 15 دی‌ماه سال 1387
رموز باروری!

 
اگر ساعت شما تیک تیک میکند، و شما تصمیم به بارداری دارید از خواب پاشید و این مقاله را بخوانید.
 

همه چیز بستگی به زمان فصلی دارد

با رجوع به طب چینی‌ها متوجه می‌شویم که فصل‌ها واقعا بر روی بارداری تاثیرگذارهستند. طب چینی به چرخه انرژی در جهان هستی در جهت پاسخ‌های سلامتی، انرژی‌های زن و مرد، معروف به yin و  yangو  پستی و بلندی‌ها در طول سال توجه دارد.

انرژی مردانه در بهار شروع می‌شود و اوج این انرژی هم در حدود روز بیست و یکم ماه جون در انقلاب تابستانی می‌باشد.

انرژی زنانه در پاییز شروع می‌شود و اوج این انرژی هم در حدود روز بیست و یکم ماه دسامبر در انقلاب زمستانی میباشد. به این معنی که بهترین فصل باروری برای مردها بهار و تابستان و برای خانم‌ها پاییز و زمستان می‌باشد.

تحقیقات انجام شده در چین، تایید می‌کند که تولید اسپرم در بهار و تابستان نسبت به دیگر فصل‌های سال بسیار بیشتر و حرکت آن سریعتر میباشد. بر عکس آن، تخمدان‌ها در پاییز و زمستان فعال‌تر می‌شوند و تخمک‌های بیشتری تولید میکند.

یک احتمال این است که چون مردها در ماه‌های بهار و تابستان ازلحاظ فیزیکی فعال‌ترند، عملکرد‌های بیضه‌ای در پاسخ به آن افزایش می‌یابد؛ و برای خانم‌ها، چون پیدایش تخمک‌گزاری معمولا در یک دمای پایین صورت می‌گیرد، به طور حتم، تخمک‌گزاری در فصل‌های سرد پاییز و زمستان بیشتر صورت می‌پذیرد و احتمال بارداری بیشتر است.

دانستنیها: دمای بسیار بالا در سرعت باروری تاثیر مثبت ندارد. دریافته‌اند که وقتی دمای محیط بسیار بالا و هوا بسیار گرم باشد همچنین درجه بدن بالاتر از 37 درجه سانتیگراد باشد، به نظر می‌رسد که درعملکرد بیضه‌ای برای مردان، افتی ایجاد می‌شود و تاخیری هم در بلوغ تخمک‌ها در زنان مشاهده میشود.


غذای زنده به شما زندگی تازه می‌بخشد

مادر طبیعت به ما خوراکی‌هایی را که به طور طبیعی در بالا رفتن درصد باروری نقش دارند، ارائه میدهد. طب قدیمی چینی، خوراکی‌های بخصوصی را معرفی می‌کند که دارای ارزش ویژه در افزایش موفقیت در بارداری میباشند.

این غذاها که پتانسیل بالا برای شروع یک زندگی جدید را ایجاد می‌کند شامل: تخم‌مرغ، انواع آجیل‌ها، دانه‌ها، حبوبات و توت‌ها می‌باشند. استفاده از تمامی اینها باعث افزایش انرژی بدن می‌شود.

جای تعجب نیست که دانش مدرن اینها را بعنوان گروهی تأیید کرده است. اینها غذاهای کاملی هستند که دارای اسیدهای امینه ضروری می‌باشند و به تشکیل واحد ساختمانی پروتئین کمک می‌کنند. اینها همچنین دارای مقدار فراوانی اسیدهای چرب ضروری می‌باشند که برای سلامت هورمونها لازم هستند، و سرشار از انتی‌اکسیدانها هستند که از زوال و پیری زودرس جلوگیری می‌کنند. 
 

بالا بردن درصد بارداری

در اینجا راهکارهایی در جهت کمک به زنانی که میخواهند باردار شوند ارایه می‌دهیم:

1- بعضی شواهد نشان میدهد که بعضی از زنان در هنگام دوره ماهانه و تخمک‌گذاری دارای استرس شدید هستند که این استرس باعث افزایش افسردگی و پایین آمدن احتمال باروری میباشد.

2- فعالیت روزانه مانعی ندارد ولی در شب تمامی چراغ‌ها در جهت داشتن یک خواب خوب باید خاموش باشد. به این معنی که حداقل هشت ساعت خواب راحت پیشنهاد می‌شود و دیرتر از ساعت 11 به رختخواب نرود.

3- مورد دیگر اینکه زن باید دمای بدنش را پایین نگه دارد تا باعث بالغ شدن تخمک و پیدایش آن در تخمدان شود.

4- فعالیت متعادل مانعی برای باروری نیست اما کارهای فیزیکی سخت در خارج از خانه حقیقتاً مانع بارداری می‌شود.

5- با استفاده از MEDITATION و tai chiاز بروز استرس و راهیابی آن در وجودتان جلوگیری کنید.

آرزو دارم که شما با داشتن این اطلاعات و استفاده از آنها خودتان را برای یک حاملگی موفق آماده کنید.