X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
زندگی اون بازی نیست که تاس خوب بیاری سعی کن تاس بد و خوب بازی کنی
یکشنبه 17 آذر‌ماه سال 1387
لباس‌هایی برای لاغری!!

به یک مهمانی دعوت شده اید و یا جشن ازدواج یکی از اقوام نزدیک است و شما حسابی از اینکه چندان لاغر به نظر نمی رسید عصبانی هستید. در این فرصت کوتاه هم که نمی توانید به باشگاه بروید چند کیلوگرم وزن کم کنید تا لاغرتر به نظر برسید. خوب نگران نباشید برای لاغرتر به نظر رسیدن حتما رفتن به باشگاه ورزشی نیاز نیست. شما می‌توانید با انتخاب درست لباس‌های مناسب, طوری لباس بپوشید که لاغرتر به نظر برسید. باور نمی کنید؟ امتحان کنید:

 

1)لباس‌هایی را که درست اندازه‌تان است انتخاب کنید: برای اینکه لاغر تر به نظر برسید باید لباس‌هایی را انتخاب کنید که به طور دقیق اندازه شما باشند. اگر شما خیلی هم چاق نباشید ولی به سراغ پوشیدن لباس‌هایی بروید که از سایز شما کوچک ترند و برایتان تنگ باشند, به نظر دیگران چاق به نظر می‌رسید. برعکس اگر لباسی بپوشید که خیلی برای شما گشاد باشد, خیلی چاق تر از آنچه هستید به نظر خواهید آمد.

 

2) به قد دامن‌تان توجه کنید: بسیاری از خانم ‌ها دوست دارند دامنی در منزل بپوشند که آنها را قلمی‌تر نشان دهد. خوب توصیه ما این است که اگر شما قد بلند هستید, دامن‌های بلند و ماکسی و اگر قدتان چندان کوتاه نیست, دامن‌های کوتاه تر و تا زیر زانو بپوشید. پوشیدن دامن‌های تا حد زانو را به خانم‌های کوتاه قد توصیه نمی‌کنیم چون آنها را کوتاه‌تر نشان می‌دهند.

 

3) رنگ‌های تیره‌تر را انتخاب کنید: فراموش کنید اگر کمی تپل هستید برای اینکه لاغر تر به نظر برسید باید لباس‌هایی را انتخاب کنید که رنگ‌های تیره تری دارند. برای مثال رنگ‌های سرمه ای, مشکی و خاکستری تیره و قهوه ای تیره, سبز یشمی, بنفش تیره و ... به شما کمک می‌کنند که به چشم دیگران جمع و جورتر به نظر برسید. این رنگ‌های تیره می‌توانند برجستگی‌های بدن شمار ا بپوشانند.

 

4) بلوزهای یقه هفت بپوشید: یک شگرد عالی برای لاغر تر به نظر رسیدن وجود دارد و آن هم این است که لباس‌هایی با یقه هفت بپوشید. این لباس‌ها بخش بیشتری از گردن شما را نشان می‌دهند و این موجب می‌شود که شما گردن تان بلندتر به نظر برسد و در کل لاغرتر و کشیده تر به نظر برسید. لباس‌های یقه بلند گردن شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهند و همچنین گردنبند کوتاه نیز گردن شما را کوتاه تر می‌کند.

 

5) راه راه‌های عمودی بپوشید: اگر طرفدار پارچه‌های نقش دار و یا راه دار هستید توصیه ما این است که پارچه‌هایی را انتخاب کنید که راه راه‌های عمودی و یا خطوط بافت عمودی دارند. این کار مو جب می‌شود که اندام شما در نظر بیننده کشیده تر و بلند تر به نظر برسد.

 

6) شلوارهای پلیسه دار را کنار بگذارید: ممکن است شما عاشق پوشیدن شلوار برمودا و یا بگی در یک مهمانی زنانه باشید ولی فراموش نکنید اگر قد شما کمی کوتاه است و کمی اضافه وزن دارید این شلوارها مناسب شما نخواهند بود حتی شلوارهای پلیسه دار را هم باید کنار بگذارید. به جای آن توصیه ما این است به سراغ خرید شلوارهایی بروید که جلوی صاف و یکدستی دارند چون شما را بلندتر جلوه می‌دهند. شلوار را تا ناحیه کمر بالا بیاورید نه پایین تر از آن.

 

7) این کفش‌ها را انتخاب کنید: در یک مهمانی زنانه شما می‌توانید با انتخاب کفش مناسب بلندتر جلوه کنید. راهش هم آسان است. کفش‌های با پاشنه گوه ای و سه گوش را انتخاب کنید چون موجب می‌شوند که بلندتر و باریک تر به نظر برسید. علاوه بر این, پاشنه بلند, انحنای ماهیچه‌های پای شما را برجسته تر نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید که پاهای شما لاغر تر به نظر برسند, از استفاده از کفش‌هایی که نوار و یا بند روی ساق پا دارند, خودداری کنید.

 

8) به راه رفتن خودتان دقت کنید: این نکته ای است که خیلی از خانم‌ها و آقایانی که تصور می‌کنند اضافه وزن دارند به آن توجه نمی کنند. به جای اینکه قوز کنید و آویزان و شل و ول راه بروید, شانه‌هایتان را عقب بدهید, کمرتان را صاف کنید و با وضعیت متناسب و چابک راه بروید و قدم بردارید. اگر شما با اعتماد به نفس و درست راه بروید نه تنها قدتان چند سانتی متر بلندتر به نظر می‌رسد از نظر دیگران وزن تان از آنچه هست کمتر به نظر می‌رسد.

 

9) فقط گاهی از کمربند استفاده کنید: به تازگی لباس‌ها و پیراهن‌هایی برای بانوان مد شده است که یا کمرهای پهنی دارند و یا روی لباس یک کمربند بسته می‌شود. فراموش نکنید اگر شما واقعا کمر بارکی دارید از کمر بند روی لباس تان استفاده کنید در غیر این صورت چاق تر به نظر می‌رسید. اگر کمر شما واقعا باریک است می‌توانید از کمربند استفاده کنید تا باریک تر و بلند تر به نظر برسید.

 

10) لباس‌های بالا تنه پایین تنه یک رنگ را انتخاب کنید: توصیه ما به شما این است که لباس‌هایی را انتخاب کنید که بالاتنه و پایین تنه آن یک رنگ باشند. اگر دامن و یا شلوار شما با بلوز شما دو رنگ متفاوت داشته باشند موجب می‌شوند که چاق تر به نظر برسید. ترجیحا لباس‌هایی یک رنگ از سر تا نوک پا بپوشید.

 

11) روسری تان را آویزان کنید: حتی رنگ روسری و شیوه بستن آن به شما کمک می‌کند که قد بلند تر به نظر برسید. توصیه ما به شما این است که به سراغ خرید روسری‌هایی بروید که رنگ‌های تیره تری دارند. همچنین روسری را روی سرتان نپیچانید. روسری‌هایی که به سمت پایین آویزان شده باشند, قد شما را بلند تر جلوه می‌دهند.

 

12) در انتخاب پارچه لباس تان دقت کنید: دقت در انتخاب نوع پارچه لباس هم در اینکه لاغر تر به نظر برسید خیلی مهم است. به سراغ خرید پارچه‌هایی بروید که پارچه سنگینی به شمار نیایند. پارچه‌های سنگین مانند پشمی, بافتنی و چرمی شما را سنگین وزن تر نشان می‌دهند. برعکس پارچه‌های سبک وزن مانند کتان و نخ شما را لاغر تر نشان می‌دهند. پارچه‌هایی با طرح برجسته و پارچه‌های زمخت را انتخاب نکنید. از پوشیدن پارچه‌هایی با نقش و نگار شلوغ هم خودداری کنید.

 

4 توصیه به مردان چاق

1. دکمه‌های پیراهن را تا انتها و بالا نبندید.

2. ساعت باریک به مچ نبندید.

3. بلوز حجیم و یقه اسکی نپوشید.

4. شلوارهای تنگ نپوشید.

 

4 توصیه به زنان چاق

1. کت و ژاکت بلند با دکمه‌های باز بپوشید.

2. از روسری شالی استفاده کنید.

3. گردنبند دراز شما را لاغر تر نشان می‌دهد.

4. ژاکت بلند بدون اپل بپوشید.