X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
زندگی اون بازی نیست که تاس خوب بیاری سعی کن تاس بد و خوب بازی کنی
یکشنبه 3 آذر‌ماه سال 1387
ایده هایی بزرگ برای فضاهای کوچک !!


این طراح استفاده بهینه از فضا را در آپارتمان 183متر مربعی خود به کاربرده است. او برای نگهداری از مجموعه هایی که به سختی به دست آورده است طرح فشرده سازی را اجرا کرده است.
 
1: قفسه هایی تا سقف
 

قفسه های اداری از جنس استیل برای قرار دادن کتاب ها، مجله ها، سی دی ها، ضبط صوت،به صورت مناسب دردو طرف شومینه قرار گرفته است.
صاحبخانه قفسه هایی به عمق 35 سانتی متر انتخاب کرده است که رنگ آن مشابه رنگ سفید دیوار است.
 
 2: میزی برای دو استفاده
 

ابن میز استیل( تهیه شده از فروشگاههای تجهیزات رستوران) در روز به عنوان میز تحریر استفاده می شود. اما در شب با اضافه کردن یک آباژور برای نور پردازی ملایم و یک رومیزی، جان تازه ای برای صرف یک شام دنج و راحت پیدا می کند..
 
3: جعبه هایی برای ذخیره سازی
 

قفسه های رو باز می تواند باعث به هم ریختگی  در فضاهای کوچک شود.
در این عکس صاحبخانه کاتالوگ ها و نمونه های پارچه و کاغذ های خود و هر چیزی را که احتیاج دارد هنگام کار کردن نزدیک دستش باشد در محفظه های فایل مات و جعبه های ساخته شده قرار داده است.
 
4: کاناپه ای ملحفه شده
 

مبل راحتی در این اتاق نشیمن در حقیقت 2 عدد تشک است که با بارچه از جنس کرباس  روکش شده است که می تواند فوراً به رختخواب برای مهمان تغییر یابد.
بالش های بزرگ برای تکیه دادن روی آن قرار داده شده است.
 
5: روشن تر کردن اتاق
 

شیشه های مستطیل شکل در دو طرف قسمت درونی و بیرونی درها مقدار زیادی نور به داخل اتاق ها می آورد.
طراح و صاحبخانه می گوید:آنها به شما اجازه میدهد که آنسوی دراتاق را نگاه کنید و باعث میشود که اتاق مقداری بزرگتر به نظر برسد

6: پرده پوشاننده
 

یک تکه پارچه کتان پهن به بلندی حدود 250 سانتی متر به جای در، پوشاننده کمد شخصی است.
این کار باعث می شود اتاق کوچک جذاب تر از زمانی باشد که کمد دارای دو لنگه در بود.
پرده ای به رنگ خاکستر خاکی تقریباً با رنگ خنثی دیوارها مچ شده است و یک نگاه ممتد ایجاد میکند.
 
7:استفاده از فضای بیرون
 

صاحبخانه و طراح فضای زندگی اش را گسترش داده است و با تغییر دادن فضای خارجی اتاق خوابش اتاق نشیمنی در فضای آزاد ایجاد کرده است.
سکویی با تشک و بالش هایی با پارچه ای که عایق و مقاوم در برابر هوا است، روکش شده است. و در بالای آن حفاظ و سایه بانی با قابلیت باز و بسته شدن تعبیه شده است
 
8: منظر ساده
 

طراح و صاحب خانه می گوید این خیلی مهم است که در اتاق کوچک از لابه لای وسایل و اثاثیه منزل کف اتاق  دیده شود. او برای میز کنار تختخواب خود  یک چهارپایه فلزی باز که یک تخته چندلا روی آن قرار دارد را انتخاب کرده است. این طرح اتاق خواب را روشن  و  با روح نگه می‌دارد.